Barion Pixel

Sladké brambory se mohou pěstovat tam, kde je ve vegetačním období dlouhé období s vysokými teplotami bez mrazů. Většina odrůd vyžaduje minimálně 100-125 denní období bez mrazů, s minimální průměrnou denní teplotou 25 °C. Sladké brambory také pro nejvyšší výnosy vyžadují téměř 2,5 cm vody týdně rozložené během celého vegetačního období. Podmínky během 6-7 týdnů po výsadbě jsou obzvláště důležité pro vývoj neboli „umístění“ skladovacích kořenů. Když je v půdě málo kyslíku, a to buď proto, že půda je zaplavená, nebo proto, že je tak vyschlá, protože kůra „uzavřela“ půdu, skladovací kořeny nejsou dobře umístěné a výnosy se snižují.

Sladké brambory jsou produktivní, snadno se pěstují, mají málo škůdců, snášejí sucho a dobrá úroda vydrží celou zimu, a navíc jsou zábavné! Růst úponků je velice rychlý a důvod pro tuto bujnost bude zřejmý na podzim, když vykopáváme kořeny. Všechna ta listová fotosyntéza krmí skvělý kořenový plod.

Odrůdy krátké sezóny rozšířily pěstování sladkých brambor výrazně na sever.

Ve vyšších nadmořských výškách je pěstování batátů sporné, i když ne vyloučené. Určitě se jim bude bez problémů dařit ve fóliovníku resp. ve skleníku. Batát je možno pěstovat jako pokojovou rostlinu, ale spíš jako rostlinu s okrasnými listy než pro užitek.